Materiály používané pro výrobu vestavěných skříní

Korpusy a dveře vestavěných skříní

 
Lamino
 

 

U dřevotřískových desek oceníte vysokou odolnost vůči nárazu a chemikáliím. Jsou velmi nenáročné na údržbu. Potěší vás i jejich cena. Vybrat si můžete ze široké škály dekorů domácích i exotických dřevin.

 

 

Masiv

 

Přírodní materiál, který vám vydrží po celý život. Výrobky z masivu je totiž možné při případném poškození restaurovat. Jedná se o velké kusy dřeva z jednoho kmenu. Nevýhodou tohoto materiálu je náročná údržba a vyšší cena.

 

Sklo

 

Skleněné výplně dveří interiér opticky zvětší. Sklo dodávámv mnoha barevných kombinacích. Pokud má být vestavěná skříň dominantou pokoje, není nic snazšího, než výplně opatřit grafikou, nebo fotografií dle vašeho výběru.

Rámy vestavěných skříní

 
Při pořizování vestavěné skříně nepodceňte výběr rámu, koleček a úchytek. Všechny komponenty by měly se skříní vytvářet kompaktní celek. Důležité je zohlednit barevnost i prostor, ve kterém se bude nacházet.
 
Hliník
 
Celohliníkový rám díky své pevnosti zaručuje dlouhou životnost. Nabízíme ho v různých barevných variantách. Vestavěné skříně s ním dostanou luxusní vzhled. Na pojezdové mechanismy je 10letá záruční lhůta. Jistě si je zamilujete pro tichý a hladký pohyb dveří.
 
Ocel
 
Vestavěné skříně se dají vybavit i ocelovými pojezdovými mechanismy, nicméně my to příliš nedoporučujeme. Pořizovací cena je sice nižší než u hliníkových konstrukcí, ale spolehlivostí se jim nemůže rovnat. Ocel se vám v konečné ceně díky nízké životnosti může prodražit.

Designové kuchyně